پالت‌های پلاستیکی چه مقدار بار را می توانند تحمل کنند؟

پالت‌های پلاستیکی از راه‌حل‌های محبوب برای حمل و نقل بارهای سنگین در صنعت و تجارت است. این پالت‌ها به دلیل ویژگی‌های خاص خود، می‌توانند بارهای بسیاری را تحمل کنند. قدرت و مقاومت پالت‌های پلاستیکی به عوامل متعددی از جمله جنس پلاستیک، ساختار طراحی، ضخامت و تعداد ستون‌ها، تراکم و توزیع وزن بار بستگی دارد.

به طور کلی، پالت‌های پلاستیکی می‌توانند بارهایی با وزن تا چند تن را تحمل کنند. برخی از پالت‌های پلاستیکی قادر به تحمل وزن تا 5 -6 تن هستند. این قدرت بالا در تحمل بار، امکان حمل و نقل موثرتر و ایمن‌تر بارها را فراهم می‌کند و به کاهش خطر شکستن، خم شدن و آسیب دیدن بارها کمک می‌کند.

بارگیری پالت پلاستیکی هفت فوت

این نوع پالت پلاستیکی کوچک و سبک وزن است و کاربردهای زیادی دارد. طول آن 1000 میلی متر، عرض آن 600 میلی متر و ارتفاع آن 140 میلی متر است. ظرفیت باربری پالت هف فوت با بار دینامیکی 0.2 تن، بار استاتیک 0.4 تن است. در ارتباط با استفاده از تجهیزات مکانیکی باید به ارتفاع پین کوچک آن توجه کرد و سازگاری تجهیزات را در نظر گرفت.

بارگیری پالت پلاستیکی نه فوت

پالت‌های پلاستیکی نه پایه دارای مشخصات و اندازه‌های زیادی در بازار هستند و ظرفیت باربری آن ها کمی متفاوت است. ظرفیت بار دینامیکی کلی پالت پلاستیکی نه پایه معمولی 0.5 تن و بار استاتیکی آن 1 تن و پالت پلاستیکی تخت نه پایه 12-10 تن و بار استاتیک آن 3 تن است. ظرفیت بار دینامیکی پالت پلاستیکی مشبک نه پایه 1212 کمی کوچکتر و 0.4 تن است و بار استاتیک 0.8 تن نیست.

برای داشتن ظرفیت بارگیری بهتر می توانیم لوله‌های فولادی یا پالت‌های پلاستیکی ضخیم شده را با توجه به طراحی پالت‌ها اضافه کنیم. این موارد را می توان با توجه به نیازهای واقعی شرکت‌ها انتخاب کرد.

پالت‌های رانر دار

ظرفیت باربری پالت‌های پلاستیکی رانر دار کمی بهتر از پالت‌های پلاستیکی نه پایه است. ظرفیت باربری پالت پلاستیکی سه رانر اغلب بار دینامیکی 1 تن، بار استاتیکی 4 تن و بار دینامیکی پالت پلاستیکی رانر دار می تواند به 1.5 تن برسد. پس از اضافه کردن لوله فولادی، ظرفیت باربری بهتری وجود خواهد داشت. پس از افزودن لوله فولادی می توان از آن در قفسه استفاده کرد. در عین حال با انواع تجهیزات سازگار است.

استفاده از پالت‌های پلاستیکی به دلیل مقاومت و عمر طولانی، بازدهی بالا، سبکی و قابلیت بازیافت و تجدید مواد، به عنوان جایگزینی برای پالت‌های چوبی به شدت در حال رشد است. با توجه به توانایی پالت‌های پلاستیکی در تحمل بارهای سنگین، آن‌ها به عنوان یک راه‌حل مطمئن و کارآمد برای صنایع مختلف از جمله حمل و نقل، لجستیک، فروشگاه‌ها و سایر صنایع مرتبط مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مطالب مرتبط